Otvorenje izložbe Sv. Vida

Autor: Vesna Rabak, 23. 6. 2014.

U ozračju pripreme za veliku proslavu nebeskog zaštitnika Riječke nadbiskupije i grada Rijeke - sv. Vida, kojemu je posvećena i riječka prvostolnica, 12. lipnja ove godine nakon svečane svete mise u katedrali, koju je predvodio mons. dr. Milan Šimunović otvorena je prigodna izložba učeničkih radova na temu „Sv. Vid, naš nebeski zaštitnik“.

Prigodna izložba je dio velikog prigodnog projekta kojega su inicirali vicerektor Bogoslovnog sjemeništa u Rijeci o. Marko Stipetić i gosp. Josip Brusić, dr. med., uz potporu rektora Bogoslovije vlč. Sanjina Francetića i riječkoga nadbiskupa mons. dr. Ivana Devčića.

Likovni su radovi nastali na satovima vjeronauka u osnovnim i srednjim školama na području Riječke nadbiskupije. Na oduševljenje inicijatora i ostalih članova organizacijskog tima, pristiglo je oko 140 učeničkih radova, koji su bili predstavljeni na izložbi. Nakon otvorenja, uslijedile su nagrade za najuspješnije radove. Osnovni ocjenjivački kriterij bio je koliko određeni rad može poslužiti u drugoj fazi projekta u kojoj će se izraditi video animacija i strip uradak s glavnim likom sv. Vidom koji će putovati kroz vrijeme i stoljeća i prikazivati znamenitosti mjesne Crkve i Riječke metropolije.

Dok još iščekujemo realizaciju drugog dijela projekta, Katehetski ured i inicijatori ove lijepe inicijative od srca zahvaljuju svim vjeroučiteljima i vjeroučenicima na sudjelovanju, a nagrađenima od srca čestitamo! A oni su:

Paula Vidović, 4.a, OŠ Ivana Mažuranića, Novi Vinodolski

Lorena Bobanović, 5.a, OŠ Turnić, Rijeka

Magdalena Čačić, III-7, Medicinska škola, Rijeka

Radovi će biti izloženi u riječkoj katedrali tijekom mjeseca lipnja.

Čestitamo Loreni kojoj je uručena lijepa nagrada. Nadamo se da će svima nama ova nagrada biti poticaj za uspješno djelovanje u svakom pogledu i u slijedećoj školskoj godini!

Lorena Bobanović, 5.a