Majčin dan

Autor: Ljiljana Golić, 21. 5. 2015.

Učenici 1. b priredili su malo iznenađenje za mame - priredbu za Majčin dan!

Frane i Nataly vodili su nas kroz program.

Mame su kroz pjesmu saznale što se sve u školi radi; koliko smo slova abecede naučili do sada; što treba učiniti da se pronađe izgubljeno pile, koka i slonić.

Učenici su glumili u igrokazu, a kroz recitaciju izrekli su i kakve su ruke majke. Mame su čule i vidjele kako žabe pjevaju i plešu, ali i kako je zeko u proljeće plesao s djecom. Našlo se tu mjesta i za pahulje snijega. Nizale su se točkice u kojima je bilo pjesme, plesa a i rođendanskog rapa.

Priredba je okrunjena nježnom pjesmom majci. Djeca su zaželjela mamama sretan Majčin dan. Poklonila su im cvijet-čestitku. U sredini cvijeta, "iz tučka" virila je sličica veselog dječjeg lica, a na laticama su bile napisane osobine majke. Naravno, dijete je majčin "najljepši cvijet".

Nakon kratkog slatkog druženja i okrjepe, mame su imale još jedan zadatak: pogledati crteže majki i odgonetnuti koji baš njoj pripada. Mnoge su se mame odmah prepoznale, ali neke su tražile pomoć. Ako je mama pogodila i otkrila na crtežu sebe, mogla je uzeti svoj portret.