Učenici Škole na 38. „Proljeću u Ronjgima“

Autor: Svjetlana Višnić, 14. 6. 2016.

Učenici naše Škole su 24. 5. 2016. sudjelovali na Susretu učenika osnovnih škola Proljeću u Ronjgima, koji učenike  kroz programe umjetničko-stvaralačkih radionica potiče na njegovanje i očuvanje kulturne baštine te umjetničko stvaralaštvo mladih.

Učenici škole su bili uključeni u nekoliko radionica.

U keramičku radionicu bili su uključeni učenici: Iva Jerković, Petra Šupuković, Luana Mahmuti, Dora Dundović, Nensi Grdić, Paola Demark i Lea Glavurtić, a vodio ju je prof. likovnog odgoja naše škole Boris Roce, koji godinama veoma uspješno vodi u Ronjgima keramičku radionicu.  Za sve sudinike ove godine  napravio  je prekrasan „mih od keramiki“  ovogodišnji simbol Proljeća, koji su svi sudionici Susreta ponosno nosili.

U skladateljsku radionicu bili su uključeni učenici Fran Jutrović i Mauro Banov , a u pjevački zbor Lorena Rajković, Bernarda Soldić i Tea Budić.

Učenici  prvih razreda Kaja Štimac, Nea Superina i Nikolina Drageljević sudjelovale su u likovnoj radionici, a  duborez u drvu radili su Andrej Kljun i Mateo Popović. Učenike prvih razreda vodila je učiteljica Svjetlana Višnić voditeljica čakavske grupe 1. b razreda.

U slici,  riječi,  pjesmi,  glazbi, lijepoj priredbi i predstavljanju svojih radova  proteklo je još jedno  nezaboravno Proljeće u Ronjgima. U Matetićevoj kuće se već četrdeset let nastoje pomoć domaćemu kantu i čakavskemu zajiku. Preko stotine učenika u Ronjgima garancija je da se neće pozabit naše drago ČA, na čast velom meštru Ivanu Matetiću Ronjgovu.

U Novom listu  2. lipnja objavljen je veliki članak o Susretu učenika osnovnih  škola u Ronjgima.

Bravo za vrijedne učenike naše Škole,  sudionike Proljeća u Ronjgima!