Dan sigurnijeg interneta

Autor: Nensi Grdić, 7. 2. 2017.

Dan sigurnijeg interneta obilježava se već dugi niz godina. Ove se godine obilježava 7. veljače. Ova inicijativa, pokrenuta u okviru Programa za sigurniji Internet Europske komisije, jednom godišnje poziva na uključivanje u aktivnosti za stvaranje sigurnijeg i boljeg Interneta za djecu i mlade. Diljem Republike Hrvatske organiziraju se radionice, predavanja i razne aktivnosti o sigurnosti na internetu kako bi se educiralo djecu, mlade i roditelje o sigurnosti na Internetu.

Moramo biti oprezni na internetu, paziti s kim se upuštamo u razgovore i ne slati svoje slike i bilo kakve informacije nepoznatim osobama!

Internet je svjetska globalna mreža koja ima i dobrih i loših strana.

Dobre strane: Internet je pun zanimljivih informacija koje su korisne za svakodnevni život. Mnoga djeca i odrasli koriste Internet svakodnevno za učenje, istraživanje, posao, zabavu...

Loše strane: Internet je, također, pun opasnih i za djecu neprimjerenih web stranica.  Internet može kod djece stvarati i ovisnost.

U današnje vrijeme djeca sve više i dulje koriste računalo i baš zbog toga treba ih zaštititi tako što ćemo pripaziti šta rade na njemu.