Prva i druga nagrada učenicima 2. b razreda na međunarodnom likovno-literarnom natječaju Iserlohn – Essen – Orašje – Bjelovar – Zagreb

Autor: Svjetlana Višnić, 13. 10. 2020.

Učenik čakavske grupe 2. b razreda Jakov Miletić dobio je prvu nagradu za pjesmu Zvončar, a učenica istog razreda Lena Ilijić drugu nagradu za pjesmu Va škole na međunarodnom likovno - literarnom natječaju Iserlohn - Essen - Orašje - Bjelovar - Zagreb na temu „Jezik - riječ, maska, ljubav, štit i mač, umjetnost“.

Međunarodni likovno - literarni natječaj Iserlohn - Essen - Orašje - Bjelovar - Zagreb na temu „Jezik - riječ, maska, ljubav, štit i mač, umjetnost“ raspisan je za djecu Hrvata u iseljeništvu i djecu iz Hrvatske u dobi od 1. do 8. razreda osnovne škole.

Sudjelovale su ove godine, osim Njemačke, Italije, Austrije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, po prvi put i Švedska i Sjeverna Makedonija.

Organizatori  su napisali:

Na natječaj je pristiglo 126 pjesama i sastava iz 33 škole. Ocjenjivali smo ih ove godine sve zajedno bez obzira iz koje zemlje dolaze.Tema je bila zahtijevna. Željeli smo potaknuti djecu i mlade na razmišljanje o jeziku, a pogotovo istaknuti da su jezici intelektualno bogatstvo svijeta, raznoliko poput flore i faune. Kad jezici nestanu ili polako nestaju svi smo na gubitku jer su oni vrlo jedinstveni u svom izražaju i teško da se mogu nadoknaditi nekim drugim ili sličnim jezikom. Koliko god je jezik „mali“, bitan je, govorio je i veliki književnik i poznavatelj jezika Umberto Ecco...“

Učenici čakavske grupe redovito sudjeluju na ovom natječaju i osvajaju nagrade i priznanja.

Učenik čakavske grupe 2. b razreda Jakov Miletić dobio je prvu nagradu za pjesmu Zvončar, a učenica čakavske grupe 2. b razreda Lena Ilijić drugu nagradu za pjesmu Va škole.

Pjesme su napisali prošle školske godine kada su bili u prvom razredu, a rezultati natječaja su došli kada je škola u Hrvatskoj već za učenike zatvorila svoja vrata.

Mentor učenika je učiteljica Svjetlana Višnić.

Bravo, bravo za učenike čakavske grupe 2. b razreda!

Voditeljica čakavske grupe 2. b razreda