Obavijest za roditelje učenika produženog boravka

Autor: Monika Turković, 6. 11. 2020.

Poštovani roditelji polaznika programa produženog boravka!

U vezi ovogodišnjeg programa produženog boravka, a nakon nekoliko upita u vezi organizacije prehrane u produženom boravku šaljemo pojašnjenje.

Upiti se odnose na prijave i odjave ručkova i marendi u produženom boravku koji se naručuju za svaki pojedini dan kod naših dobavljača temeljem broja prisutne djece tog dana u školi. Broj ručkova za tekući dan javlja se dobavljaču do 8:15 sati na temelju broja djece koja su taj dan u školi. To znači da učiteljica u produženom boravku svaki dan do 8 sati javlja broj djece školskoj kuharici koja to dojavljuje dobavljaču. Kako se ručkovi pripremaju svaki dan to znači da vi taj dan, ako dijete nije u produženom boravku, do 8 sati ujutro možete odjaviti taj ručak i dobavljač ga neće niti dostaviti.

Kod marende je situacija malo drugačija. Zadnjih godina dobar dio naših dobavljača nam je otkazao suradnju jer se njima ne isplati raditi sa školama na određeni način. Zbog toga smo svedeni na nekolicinu njih koji još uvijek rade s nama i koji su nam izašli u susret koliko su mogli. Marende se naručuju kod dobavljača dan prije iz razloga što te marende netko treba pripremiti. Marende po novim pravilima moraju biti pakirane i točno na broj i zato se moraju naručiti unaprijed. Broj marendi javlja se dan ranije na način da učiteljica produženog boravka javlja kuharici broj učenika tekućeg dana do 10 sati ujutro, a zatim kuharica temeljem tog broja naručuje marende koje se trebaju dostaviti idući dan. Iz tog razloga otkazivanje marende ujutro, a koja treba biti u razredu u 10 sati, jednostavno nije moguće. Svjesni smo da je to nezgodno za roditelje i napravili smo kompromis i pritisak na dobavljače da to bude barem dan ranije jer su mnogi upravo iz toga razloga otkazali suradnju (naime htjeli su da se broj marendi javlja fiksno na tjednoj bazi).

Stoga vas molimo za razumijevanje i poštivanje rokova kod prijava i odjava ručkova i marendi jer smo stvarno ove godine učinili izniman napor kako bismo uopće imali produženi boravak i kako bismo upisali svu djecu čiji su roditelji predali dokumentaciju. Niti jedno dijete koje je izrazilo interes za produženi boravak nije ostalo neupisano. Kako bismo ispoštovali sve propisane mjere napravili smo kompletnu reorganizaciju rada u školi, prenamijenili dosadašnje učionice u prostre za produženi boravak, čak smo i srušili dio zida između dvije učionice kako bismo dobili dodatan prostor. Škola je izdvojila iznimna financijska sredstva ove godine samo za opremanje i stavljanje u funkciju produženog boravka svjesna da je roditeljima produženi boravka životna nužnost. Isto tako, nikada niti jedno dijete nije ostalo bez marende u situaciji kada je došlo u školu, a roditelj je marendu otkazao i uvijek smo našli načina da dobije marendu.

Još jednom Vas molimo za razumijevanje i zahvaljujemo se na dosadašnjoj, uvijek lijepoj i korektnoj, suradnji!

Uprava Osnovne škole Turnić