37. proljeće u Ronjgima

Autor: Boren Bobić, 12. 6. 2015.

Ustanova "Ivan Matetić Ronjgov", organizirala je 37. po redu susret učenika sudionika umjetničko - stvaralačkih radionica uz stručno vodstvo voditelja - mentora.

Učenici su mogli izabrati između radionice pjevačkog zbora, mladih skladatelja, likovne radionice, kiparske radionice, foto radionice, novinarske radionice i po prvi puta radionicu glagoljice. Cilj okupljanja je kroz jezik, glazbu, pismo i kreativnost očuvati sadržaje našeg zavičaja i identiteta. Radionicama su se priključili i učenici naše škole.

Za sve sudionike 37. proljeća u Ronjgima keramičke medaljone sa slovima glagoljice napravio je profesor Boris Roce koji godinama u Ronjgima vodi keramičku radionicu.

U pjevačkoj radionici  profesorice  Helga Dukarić – Dangubić i Ivana Marčelja, uvježbavale su se skladbe Ivana Matetića Ronjgova, Vesne Miculinić  Prešnjak, Helge Dukarić- Dangubić i Daniela Šimeka koje su se izvele u sklopu popodnevnog programa. Uspjehu zborske radionice, svojim glasom doprinijele su učenice naše škole Neli Matoščević, Marta Kaluđerović i bivše učenice naše škole Lucia Bileta i Stelle Valenčić. Uspješnost mladih skladatelja pridonio je učenik Boren Bobić.

Na susretu učenika sudjelovali su učenici scenske i čakavske grupe 4.b razreda s učiteljicom Svjetlanom Višnić.

U likovnoj radionici sudjelovali su: Sara Ćirkić, Ela Đerek i Lea Glavurtić. U foto radionici sudjelovali su Leo Bažon i Karlo Vuković, a u radionici glagoljice: Marko Dunić, Leo Senkić te Raul Valenčić.

Naši učenici dugi niz godina likovnim i literarnim radovima sudjeluju na natječaju „Čakavčići pul Ronjgi“ te su više puta bili pohvaljeni za svoj rad.

Odlazak na 37. proljeće u Ronjgima nagrada je za postignute uspjehe scenske i čakavske grupe na raznim županijskim i državnim natjecanjima te uspjesima na Lidranu. U sklopu popodnevnog programa predstavljena je zbirka notnih pjesama Pavenčica (Bubamara), autorice Vesne Miculinić Prešnjak. Zbirku je predstavila urednica Dorotea Štifanić Mislej.

Čestitamo svim sudionicima proljeća na kreativnosti i sudjelovanju, a osobito učiteljicama Stanislavi Segnan i Svjetlani Višnić.

Dan je bio ispunjen  vrijednim i edukativnim sadržajima, te radnom i ugodnom atmosferom.