Završna priredba učenika osmih razreda održana pod naslovom „Dižem sidro“

Autor: Sanja Potočnjak - Bilić, 1. 7. 2015.

Osmašima svečano uručene završne svjedodžbe

Osmašima OŠ „Turnić“ 30. lipnja 2015. godine svečano su uručene svjedodžbe, potvrde njihovog uspješno završenog osnovnog školovanja. No, okupili su se, ne samo s tim ciljem, nego i sa željom da se, zajedno sa svojim učiteljima, prisjete nekih trenutaka te da zahvale svima koji su pridonijeli da im oni budu ispunjeni zadovoljstvom, sviješću o ljepoti druženja, ali i rada.

Nakon intonirane himne osmašima se obratila ravnateljica Ljiljana Kulaš – Jutrović poželjevši im lijepu budućnost.

Nakon toga druženje je obogatio Boren Bobić,učenik 8.a razreda, svirkom na klaviru i prezentiranjem fotografija s raznih školskih i izvanškolskih događanja od prvoga razreda pa sve do nedavnoga maturalnoga putovanja.

Posljednjih dana osmaši intenzivno razmišljaju o sebi, o biranju svoga životnoga puta, ali i o svome djetinjstvu.

Lijepe misli koje su napisali i pročitali naši učenici možete preuzeti u prilogu.

Učenik 8.c razreda zahvalio se, u ime svih osmaša, djelatnicima OŠ „Turnić“ ovim riječima:

Tijekom našeg osnovnoga školovanja OŠ „Turnić“ bila nam je drugi dom. Iako smo često brundali na sve zadatke, na svu silu obveza, stekli smo tu radne navike, temeljna znanja i shvatili koliko smo tijekom svih ovih godina napredovali.

Naučili smo što je zajedništvo. Mada smo se zvali 8.a, b i c razred, funkcionirali smo kao cjelina, putovali smo, slavili, radovali se i tugovali zajedno. Postali smo, kako to često znamo reći, obitelj, čvrsta zajednica koja je posebno ponosna što je pomogla novopridošlim učenicima koji su došli kao učestali ponavljači, a uz našu pomoć, prevladali su poteškoće i nijedan učenik koji je ušao u našu generaciju nije više pao razred, i nijedan učenik nikada nije napravio veći disciplinski problem.

Učili ste nas samopoštovanju i mislimo da je to najvažnija lekcija koju smo dobili. Poštujući sebe, poštuješ i druge i stvaraš okružje koje je intimnije i puno ugodnije za život i rad.

Takvo obiteljsko okružje u kojem smo uvijek znali da u školi imamo nekoga kome se možemo obratiti možemo zahvaliti našim razrednicima Sanji Potočnjak – Bilić, Damiru Pernjaku i Damiru Čoviću, koji su djelovali ne samo kao razrednici, nego i kao naša pomoć, utjeha i prijatelji. Hvala im na tome!

Želimo zahvaliti svim profesorima i svim djelatnicima naše škole jer svaki je od njih ostavio trag, ne samo u obrazovanju, nego i u formiranju naših osobnosti.

Učenici su se prigodnim darovima zahvalili svim svojim učiteljima, njihovim stručnim suradnicima i ravnateljici, a s posebnom su se nježnošću zahvalili svojim prvim učiteljicama Vesni Sochor, Svjetlani Višnjić i Mirandi Srdoč, kao i sadašnjim razrednicima Sanji Potočnjak – Bilić, Damiru Pernjaku i Damiru Čoviću.

Priredba je naslovljena „Dižem sidro“ te su svima podijelili brodiće koji su, osim crvenih ruža, nosili i prigodne citate – poruke poznatih književnika.

Djelatnici škole posebnu su pohvalu uručili učeniku Borenu Bobiću zbog njegova doprinosa u prezentiranju škole i sudjelovanju u brojnim predstavama.

Uz zvukove pjesme „Dižem sidro“ svaki se razred uputio u svoju učionicu gdje su podijeljene svjedodžbe i održano završno druženje s razrednicima.

Priloženi dokumenti:
Radovi_ucenika.pdf (116.32 KB)