« Ožujak 2021 »

02.03.2021. 11:02
INFO Najava radova – HT – Splitsko-dalmatinska zupanija 5.3.2021.
Postovani, U petak, 5. ozujka 2021., u vremenu izmedju 00:00 i 3:00 sati, uslijed radova na mreznoj infrastrukturi Hrvatskog Telekoma doci ce do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju ... The post INFO Najava radova – HT – Splitsko-dalmatinska zupanija 5.3.2021. appeared first on CARNET .

01.03.2021. 08:13
Redizajnirani CARNET-ovi portali e-lektire i škole.hr
Početak ožujka učenicima osnovnih i srednjih škola, kao i njihovim nastavnicima i roditeljima donosi i neke novosti. Nakon deset godina postojanja dva CARNET-ova portala - Portal škole.hr  i e-lektire, dobili ... The post Redizajnirani CARNET-ovi portali e-lektire i škole.hr appeared first on CARNET .

26.02.2021. 14:51
Webinar: Loomen tips  tricks - Izgled i struktura tečaja
U četvrtak, 4. ožujka 2021. godine, s početkom u 13 sati nastavljamo edukaciju korisnika s webinarom pod nazivom "Loomen tips & tricks - Izgled i struktura tečaja". Drugi po redu ... The post Webinar: Loomen tips  tricks - Izgled i struktura tečaja appeared first on CARNET .

25.02.2021. 13:21
Uspostavlja se 100 Gbit/s mrežna e-infrastruktura u sklopu projekta HR-ZOO
Danas su potpisana dva ugovora kojima započinje izgradnja mrežne komponente nove nacionalne e-infrastrukture Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO). Mrežna komponenta će osigurati 100 Gbit/s veze podatkovnih centara HR-ZOO, a ... The post Uspostavlja se 100 Gbit/s mrežna e-infrastruktura u sklopu projekta HR-ZOO appeared first on CARNET .

23.02.2021. 17:02
INFO Najava radova – Sisak – 26.2.2021 u 00:30
Postovani, CARNET NOC je zaprimio obavijest o radovima u mrezi Hrvatskog telekoma na medjugradskoj vezi Zagreb – Sisak, koji ce se odvijati u petak 26.2.2021 od 00:30 do 03:00 sati. ... The post INFO Najava radova – Sisak – 26.2.2021 u 00:30 appeared first on CARNET .

22.02.2021. 09:02
CARNET kreće s novim nizom edukacija
CARNET započinje novi niz webinara i virtualnih radionica namijenjenih svim odgojno-obrazovnim djelatnicima koji žele steći ili unaprijediti vlastite kompetencije u osmišljavanju i provođenju nastave u virtualnom okruženju ili po kombiniranom ... The post CARNET kreće s novim nizom edukacija appeared first on CARNET .

19.02.2021. 12:41
Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije u suradnji s Europskom komisijom organizira mrežni događaj pod nazivom ,,Kohezijska politika i ulaganja u digitalno obrazovanje: iskustvo e-Škola u Hrvatskoj" koji će se ... The post Projekt e-Škole kao primjer dobre prakse na konferenciji ,,Kohezijska politika i ulaganja u digitalno obrazovanje: iskustvo e-Škola u Hrvatskoj” appeared first on CARNET .

17.02.2021. 15:50
STEM School Label - Kako da moja škola postane STEM škola?
Mislite li da vaša škola ima jasno određen STEM plan i strategiju? Smatrate li svoju školu kompetentnom STEM školom? Pozivamo vas da odgovore na ova pitanja potražite kroz sudjelovanje na ... The post STEM School Label - Kako da moja škola postane STEM škola? appeared first on CARNET .

12.02.2021. 15:23
Nabava usluge nadogradnje EMA-e
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi postupak javne nabave usluge nadogradnje aplikacije EMA. Aplikacija za organizaciju i praćenje edukacija – EMA (engl. Education Management Application) izrađena je 2017. ... The post Nabava usluge nadogradnje EMA-e appeared first on CARNET .

11.02.2021. 15:21
Istraživanje tržišta – adaptacija/opremanje CARNET čvorišta
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave adaptacije/opremanja 9 lokacija CARNET čvorišta u sklopu faze II programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih ... The post Istraživanje tržišta – adaptacija/opremanje CARNET čvorišta appeared first on CARNET .

Prva i druga nagrada učenicima 2. b razreda na međunarodnom likovno-literarnom natječaju Iserlohn – Essen – Orašje – Bjelovar – Zagreb
Autor: Svjetlana Višnić, 13. 10. 2020.

Učenik čakavske grupe 2. b razreda Jakov Miletić dobio je prvu nagradu za pjesmu Zvončar, a učenica istog razreda Lena Ilijić drugu nagradu za pjesmu Va škole na međunarodnom likovno - literarnom natječaju Iserlohn - Essen - Orašje - Bjelovar - Zagreb na temu „Jezik - riječ, maska, ljubav, štit i mač, umjetnost“.

Međunarodni likovno - literarni natječaj Iserlohn - Essen - Orašje - Bjelovar - Zagreb na temu „Jezik - riječ, maska, ljubav, štit i mač, umjetnost“ raspisan je za djecu Hrvata u iseljeništvu i djecu iz Hrvatske u dobi od 1. do 8. razreda osnovne škole.

Sudjelovale su ove godine, osim Njemačke, Italije, Austrije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, po prvi put i Švedska i Sjeverna Makedonija.

Organizatori  su napisali:

Na natječaj je pristiglo 126 pjesama i sastava iz 33 škole. Ocjenjivali smo ih ove godine sve zajedno bez obzira iz koje zemlje dolaze.Tema je bila zahtijevna. Željeli smo potaknuti djecu i mlade na razmišljanje o jeziku, a pogotovo istaknuti da su jezici intelektualno bogatstvo svijeta, raznoliko poput flore i faune. Kad jezici nestanu ili polako nestaju svi smo na gubitku jer su oni vrlo jedinstveni u svom izražaju i teško da se mogu nadoknaditi nekim drugim ili sličnim jezikom. Koliko god je jezik „mali“, bitan je, govorio je i veliki književnik i poznavatelj jezika Umberto Ecco...“

Učenici čakavske grupe redovito sudjeluju na ovom natječaju i osvajaju nagrade i priznanja.

Učenik čakavske grupe 2. b razreda Jakov Miletić dobio je prvu nagradu za pjesmu Zvončar, a učenica čakavske grupe 2. b razreda Lena Ilijić drugu nagradu za pjesmu Va škole.

Pjesme su napisali prošle školske godine kada su bili u prvom razredu, a rezultati natječaja su došli kada je škola u Hrvatskoj već za učenike zatvorila svoja vrata.

Mentor učenika je učiteljica Svjetlana Višnić.

Bravo, bravo za učenike čakavske grupe 2. b razreda!

Voditeljica čakavske grupe 2. b razreda