« Ožujak 2021 »

02.03.2021. 11:02
INFO Najava radova – HT – Splitsko-dalmatinska zupanija 5.3.2021.
Postovani, U petak, 5. ozujka 2021., u vremenu izmedju 00:00 i 3:00 sati, uslijed radova na mreznoj infrastrukturi Hrvatskog Telekoma doci ce do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju ... The post INFO Najava radova – HT – Splitsko-dalmatinska zupanija 5.3.2021. appeared first on CARNET .

01.03.2021. 08:13
Redizajnirani CARNET-ovi portali e-lektire i škole.hr
Početak ožujka učenicima osnovnih i srednjih škola, kao i njihovim nastavnicima i roditeljima donosi i neke novosti. Nakon deset godina postojanja dva CARNET-ova portala - Portal škole.hr  i e-lektire, dobili ... The post Redizajnirani CARNET-ovi portali e-lektire i škole.hr appeared first on CARNET .

26.02.2021. 14:51
Webinar: Loomen tips  tricks - Izgled i struktura tečaja
U četvrtak, 4. ožujka 2021. godine, s početkom u 13 sati nastavljamo edukaciju korisnika s webinarom pod nazivom "Loomen tips & tricks - Izgled i struktura tečaja". Drugi po redu ... The post Webinar: Loomen tips  tricks - Izgled i struktura tečaja appeared first on CARNET .

25.02.2021. 13:21
Uspostavlja se 100 Gbit/s mrežna e-infrastruktura u sklopu projekta HR-ZOO
Danas su potpisana dva ugovora kojima započinje izgradnja mrežne komponente nove nacionalne e-infrastrukture Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO). Mrežna komponenta će osigurati 100 Gbit/s veze podatkovnih centara HR-ZOO, a ... The post Uspostavlja se 100 Gbit/s mrežna e-infrastruktura u sklopu projekta HR-ZOO appeared first on CARNET .

23.02.2021. 17:02
INFO Najava radova – Sisak – 26.2.2021 u 00:30
Postovani, CARNET NOC je zaprimio obavijest o radovima u mrezi Hrvatskog telekoma na medjugradskoj vezi Zagreb – Sisak, koji ce se odvijati u petak 26.2.2021 od 00:30 do 03:00 sati. ... The post INFO Najava radova – Sisak – 26.2.2021 u 00:30 appeared first on CARNET .

22.02.2021. 09:02
CARNET kreće s novim nizom edukacija
CARNET započinje novi niz webinara i virtualnih radionica namijenjenih svim odgojno-obrazovnim djelatnicima koji žele steći ili unaprijediti vlastite kompetencije u osmišljavanju i provođenju nastave u virtualnom okruženju ili po kombiniranom ... The post CARNET kreće s novim nizom edukacija appeared first on CARNET .

19.02.2021. 12:41
Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije u suradnji s Europskom komisijom organizira mrežni događaj pod nazivom ,,Kohezijska politika i ulaganja u digitalno obrazovanje: iskustvo e-Škola u Hrvatskoj" koji će se ... The post Projekt e-Škole kao primjer dobre prakse na konferenciji ,,Kohezijska politika i ulaganja u digitalno obrazovanje: iskustvo e-Škola u Hrvatskoj” appeared first on CARNET .

17.02.2021. 15:50
STEM School Label - Kako da moja škola postane STEM škola?
Mislite li da vaša škola ima jasno određen STEM plan i strategiju? Smatrate li svoju školu kompetentnom STEM školom? Pozivamo vas da odgovore na ova pitanja potražite kroz sudjelovanje na ... The post STEM School Label - Kako da moja škola postane STEM škola? appeared first on CARNET .

12.02.2021. 15:23
Nabava usluge nadogradnje EMA-e
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi postupak javne nabave usluge nadogradnje aplikacije EMA. Aplikacija za organizaciju i praćenje edukacija – EMA (engl. Education Management Application) izrađena je 2017. ... The post Nabava usluge nadogradnje EMA-e appeared first on CARNET .

11.02.2021. 15:21
Istraživanje tržišta – adaptacija/opremanje CARNET čvorišta
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave adaptacije/opremanja 9 lokacija CARNET čvorišta u sklopu faze II programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih ... The post Istraživanje tržišta – adaptacija/opremanje CARNET čvorišta appeared first on CARNET .

Obavijest o uvođenju nastave po modelu C od 14. prosinca 2020.
Autor: Monika Turković, 11. 12. 2020.

Poštovane ravnateljice, poštovani ravnatelji,

Stožer civilne zaštite PGŽ usvojio je odluku o uvođenju nastave po modelu C za učenike viših razreda (5. – 8. razred) osnovnih škola u PGŽ. Preporuka je osnivača da se ista primijeni i u školama u kojima je Grad Rijeka osnivač.

Dakle, za sve učenike viših razreda, od ponedjeljka 14. prosinca, nastava će se odvijati online. Ukoliko, iz određenih razloga, imate potrebu za dodatnim danom radi organizacije nastave po modelu C, moguće je isto pokrenuti i od utorka, 15. prosinca. Molimo škole koje s danom odgode prelaze na online nastavu da nas kratko, e-mailom na adresu skolstvo@rijeka.hr o tome povratno izvijeste.

Nažalost, mjera samoizolacije je sveprisutna u našim školama, što otežava organizaciju rada i stavlja odgojno-obrazovne radnice i radnike na kraju polugodišta u dodatne stresne situacije. Moramo napomenuti kako je broj učenika pozitivnih na korona virus iznimno mali, što je velikim dijelom upravo zasluga škola i svih zaposlenika.

Hvala vam na svom trudu koji ste uložili u sigurnost i djece i zaposlenika te prilagodbu na nove uvjete rada i života te se nadamo da će novo polugodište biti barem malo lakše.

Lijepi pozdrav,