Posjet Dječjoj kući - Učiteljica Paula Eleta Barišić

Učenici 2.B razreda i učiteljica Paula u petak su posjetili Dječju kuću i dječju knjižnicu Stribor. Od naše škole do Dječje kuće prošetali su se pješice po lijepom proljetnom vremenu. Dječja kuća jedina je u Hrvatskoj u kojoj se nalaze dječja knjižnica, kino dvorana, multimedija za djecu, dnevni boravak, galerija te soba šume striborove. U obilasku su imali vodiča koji ih je proveo i sve im detaljno objasnio i pokazao. Najzanimljivije im je bilo u sobi šumi striborovoj i knjižnici Stribor gdje su pročitali neke od kraćih priča suvremenih autorica namijenjenih za djecu. Uz zabavu i igru puno su toga novoga naučili, vidjeli i saznali! yessmiley

Priloženi dokumenti:
Fotografija iz Djecje kuce.jpg

29. 5. 2020.

Autor: Svjetlana Višnić, 28. 5. 2020.

1. b razredheart

Lektira Tri medvjedića i gitara, Ljudevit Bauer.

Tjekom čitanja već si zapisao/la bilješke.

Pročitao/la si priču pa odgovori na pitanja. Pitanja ne trebaš prepisavati. Naslov POKAŽI ŠTO ZNAŠ napiši crvenom bojom. Svaku rečenicu piši u novi redak crtovlja.

Dopuni rečenice riječima: ŽIVOTINJE, SRCE, PRSTE, GITARU.

1. BUKALAO I MRGUD NAŠLI SU ____________ .

ZAKLJUČILI SU DA GITARA NIJE ZA MEDVJEĐE   ______________ .

BERO JE SVIRAO TAKO LIJEPO DA SU GA SLUŠALE PTICE I ŠUMSKE _______________.

PRI SVIRANJU GITARE NISU NAJVAŽNIJI PRSTI, NEGO_____________ .

2. KAKO SI TI POMOGAO/LA DRUGOME U NEVOLJI?

3. ŠTO TI ZNAŠ DOBRO RADITI?

Likovna kulura

Suprotnosti oko nas

Već smo na satu likovne kulture razgovarali o suprotnostima oko nas. Prisjeti se: VELIKO-MALO, TIHO-GLASNO, SLANO-SLATKO i tako dalje. Danas ćeš ilustrirati (nactrati) jedan dio priče Tri medvjedića i gitara koju si čitao/čitala na satu hrvatskog jezika. Pri tome je potrebno paziti da naglasiš na crtežu velike i male šumske životinje (likove) iz priče. Odaberi likovno sredstvo za rad koje želiš (bojice, flomastere). Kada završiš svoj likovni rad, promotri jesi li naglasio/naglasila suprotnosti. Ako misliš da je potrebno još nešto nacrtati, poboljšaj svoj rad.

Tjelesna i zdravstvena kultura

Ponovi.

1. PUZANJE ISPOD KONOPCA KOMBINIRANO

Uzmi konopac, vijaču, bilo kakvu vrpcu. Do konopca (vijače, vrpce) dolaziš puzeći „četveronoške“, a ispod konopca (vijače, vrpce) se provuci potrbuške.

2. BACANJE LOPTICE IZ MJESTA OBJEMA RUKAMA

a) Bacanje loptice objema rukama uvis ispred tijela.

b) Bacanje loptice objema rukama iz uzručenja, naprijed.

c) Bacanje loptice objema rukama preko glave.

Sat razrednika

Naša domovina

Pogledaj galeriju slika.

Vidio/vidjela si zastavu naše domovine te razne ljepote Domovine. Naša domovina slavi u subotu rođendan pa ćemo danas posvetiti joj dan. Pročitaj i nauči!

Poslušaj/pročitaj pjesmu Moja domovina na linku,

Scenska grupa/Čakavska grupa

Napiši neki stih o svom kraju, domovini. Ako želiš, nacrtaj domovini rođendansku čestitku.

Lijep pozdrav, vaša učiteljica heart