Kako o osjećajima i ljubavi progovaraju poznate svjetske ličnosti

Autor: Barbara Milosavljević, 13. 2. 2014.

Mario Mihaljević - radijski voditelj, novinar, pjesnik, skladatelj

"I bih ponosan što u mom hrvatskom, kao ni u jednom jeziku drugome, bez obzira koliko imali dara, ne možete riječi ljubav naći para."

Miguel Saavedra de Cervantes - španjolski pripovjedač i jedan od najvećih pisaca svjetske književnosti

"Ljubav gleda kroz naočale kroz koje se bakar pričinjava zlato, bijeda bogatstvom, kamenje biserima."

Pam Brown - australska književnica,

svojoj majci

"Hvala ti što si izdržala neizdrživo, što si iz ničega stvorila nešto, što si mi davala kada su ti džepovi bili prazni, što si nas voljela i kad nismo zaslužili ljubav."

"Ljubav je bolest u kojoj je ozdravljenje gubitak."

Lav Nikolajević Tolstoj - ruski književnik

"Bog je htio da budemo sretni i zato je usadio u nas potrebu za srećom. Ali on je htio da budemo sretni svi zajedno, a ne pojedinačno i zato je ugradio u nas potrebu za ljubavlju. Stoga, ljudi mogu biti sretni samo kad budu voljeli jedni druge."

Mahatma Gandhi - mirotvorac,  indijski vođa

"Kukavica nije u stanju iskazati ljubav, to je povlastica hrabrih."

Ivo Andrić - književnik, nobelovac

"Ono što je najljepše u iskrenoj i dubokoj ljubavi, to je da, u odnosu prema onome koga volimo, nijedna naša mana ne dolazi do izražaja jer puno toga što je zlo u nama nestaje, a ono što je dobro utrostručuje se."

Oscar Wilde - irski književnik

"Muškarci uvijek žele biti prva ženina ljubav, to je njihova urođena taština. Žene su profinjenije, one žele biti njihova posljednja ljubav."

"Grijeh učinjen iz ljubavi, nije grijeh."