Novosti iz knjižnice

Mjesec hrvatske knjige i sto godina prvog izdanja "Priče iz davnine" Ivane Brlić Mažuranić

Autor: Vera Barkiđija, 4. 11. 2016.

Manifestacija Mjesec hrvatske knjige nacionalnog je značaja i promiče knjige i čitanje.

U knjižnicama diljem Hrvatske obilježava se od 15. listopada do 15. studenoga.

Skupina knjižničara školske knjižnice svoja promišljanja usmjerila su obilježavanju 100 godina prvog izdanja „Priča iz davnine“ Ivane Brlić-Mažuranić.

Nedavno pročitani naslovi iz zbirke pripovijedaka potaknuli su nas na naše stvaralaštvo. Napisali smo pjesmu „U kolu Tintilinića“, ispisali dvoje dojmove o likovima, pogledali lutkarsku predstavu „Šuma Striborova“, bili u Vili Ružić na Pećinama i sve objedinili izložbom u školskoj knjižnici.

"Do šestog razreda pročitala sam dosta naslova iz obavezne lektire. Od svih likova izdvojila bih Nevu Nevčicu zato što je, prije svega, hrabra, ništa joj nije teško napraviti, spremna je uvijek pomoći, pametna je i lijepa, ništa je ne može pokolebati, uvijek je vesela i draga."

Ana Gaćina, 6.a

"Nekoliko puta sam pročitala pripovijetke Ivane Brlić Mažuranić, zato što je zbirka jako maštovita. Ima puno nestvarnih događaja, likova i ilustracija."

Aurora Necko, 6.a

"Od svih priča iz zbirke pripovijedaka Ivane Brlić Mažuranić, najviše mi se svidjela „Bratac Jaglenac i sestrica Rutvica“. Dojmila me se povezanost brata i sestre. Prolazili su kroz teške trenutke, ali nisu odustajali pronaći jedan drugoga."

Tara Trgovčević, 6.a