Novosti iz knjižnice

Dojmovi učenika nakon susreta s Titom Bilopavlovićem

Autor: Nives Peruč Šuša, 14. 11. 2012.

Susret s književnikom Titom Bilopavlovićem, koji se održao 6. studenog 2012. u našoj školi, s posebnim su nestrpljenjem očekivali učenici 5.a i 5.b razreda. Naime, tijekom mjeseca rujna i listopada čitali su Bilopavlovićevu zbirku "Paunaš" i interpretirali je na satovima lektire. Knjiga im se jako svidjela i silno su željeli upoznati njezinog autora. Nakon veselog i zanimljivog susreta pisali su svoje dojmove, a neke od njih može  pročitati pod opširnije.

Danas je u školu došao književnik Tito Bilopavlović. Moj razred i ja čitali smo njegovu knjigu "Paunaš" i bila nam je svima jako smiješna i zanimljiva. Bilopavlović je na naš susret donio knjigu "Oprostite, volim vas" u kojoj su bile kratke i svima smiješne pjesmice, a zvale su se "Moj tata pjesnik" i "Svraka kaka na bedaka". Objasnio je što to znači bedak te moram priznati da je to vrlo mudra izreka koja zvuči ovako: Bedak je onaj ča je malo gluplji od normalnih ljudi. Isto je tako vrlo lijepo rekao da ljubav ne smiješ držati u sebi, nego je izbaciti van i reći toj osobi da je voliš. Nažalost, susret je prebrzo završio i ispratili smo ga pljeskom.

Anton, 5.a

Bio sam jako uzbuđen kad sam čuo da u školu dolazi Tito Bilopavlović. Kada je ušao u glazbeni kabinet, svi su ga pozdravili pljeskom. Pričao nam je o knjizi "Oprostite, volim vas" i recitirao nekoliko smiješnih pjesmica. Jako mi se svidjelo kad nam je pričao o kineskom jeziku. Svi smo se smijali. Bili smo često glasni pa nas je morao stišavati. Bilo mi je žao što je zvono prekinulo naše druženje. Ispravili smo ga velikim pljeskom.

Tonino, 5.a

Kada je ušao u glazbeni kabinet, svi smo mu zapljeskali i jako se razveselili. Nakon što smo ga pozdravili, rekao je da neće govoriti o "Paunašu" pa me malo rastužilo. Međutim, tuga je kratno trajala jer je Tito Bilopavlović vrlo šaljiv čovjek. Naročito sam se smijao kada je recitirao svoje šaljive pjesme iz knjige "Oprostite, volim vas". Kada je pričao o ljubavi, siguran sam, nadahnuo je sve koji su zaljubljeni da kažu: "Volim te!" Također, bilo mi je vrlo zanimljivo kad nas je pitao kako se kaže volim te na različitim jezicima i kad nam je pričao kako je naučio kineski jezik. Žao mi je što je susret s Titom Bilopavlovićem bio kratak i što mu nisam mogao postaviti neka pitanja o "Paunaš".

Darian, 5.a

Kad je stigao u učionicu, začuo se gromoglasan pljesak. To me jako razveselilo. Nakon pozdrava i on sam nam se predstavio. Recitirao nam je svoje pjesme i nakon svake objasnio kako i zašto je nastala. Onda nam je počeo govoriti o tome kako je naučio kineski jezik. Mi smo bili malo glasni pa nas je često morao smirivati. Gospodin Tito Bilopavlović mi se jako svidio jer je vrlo pristojan. Kad je zvonilo, jako sam se rastužio.

Petar, 5.a

Tito Bilopavlović došao je u moju školu. Dočekali smo ga pljeskom, a jedna mu je učenica uručila dar. Ispričao nam je jednu istinitu anegdnotu i postavio matematički zadatak. Pročitao nam je nekoliko pjesmica iz zbirke "Oprostite, volim vas". Pitao nas je znamo li reći "volim te" na francuskom, kineskom i drugim jezicima. Ispričao nam je kako je naučio kineski i pričao o svom životu. Sve nas je nesmijao i ispratili smo ga pljeskom. Susret mi se jako svidio.

Sanela, 5.a

Kad sam saznao da nam dolazi književnik tito Bilopavlović, bio sam uzbuđen jer sam imao nekoliko pitanja vezanih uz njegovu knjigu "Paunaš". Došao je i taj dan, uzbuđenje je bilo na vrhuncu. Napisao sam pitanja i sjeo na stolicu. Kad je ušao u učionicu, iznenadio me njegov izgled, bio je proćelav i nosio naočale. Pričao nam je o svojim pjesmama i o tome kako se bez ljubavi ne može pisati poezija. Podučio nas je i nekoliko riječi na kineskom. Mnogo smo razgovarali i bilo mi je jako lijepo.

Luka, 5.b

Na početku, dok ga još nisam ugledala, bila sam nestrpljiva i jedva sam dočekala da ga vidim. Došao je i taj trenutak – Tito Bilopavlović pojavio se na vratima.

Bila sam presretna, a pogotovo me se dojmilo kad je počeo recitirati svoje pjesme. U njima se stalno spominjala riječ ljubav pa sam zaključila da je vrlo drag čovjek. Svaku sam njegovu riječ pažljivo slušala, ne zato što je stariji čovjek, nego zato što nikada do sada nisam imala priliku upoznati ga i saslušati.

Željela bih ga još koji put vidjeti i reći mu da je jako dobar književnik.

Gabrijela, 5.b

Dok sam sjedila u klupi s uzbuđenjem sam očekivala susrat s književnikom Titom Bilopavlovićem. Kada je došao, bila sam jako znatiželjna jer me zanimalo o čemu će nam govoriti. Bio je jako smiješan i zanimljiv dok je čitao i recitirao svoju poeziju. Također, bio je i poučan jer nas je naučio neke stvari, ali najviše mi se sviđa što je govorio na kineskom.

Iva, 5. b

Došao je Tito Bilopavlović. Uzbuđenje je sve jače. Veliki pjesnik je u mojoj blizini. Stigao je, evo ga. Čekam, razmišljam što ću ga pitati, ali ne mogu doći do riječi. Kasnije, kad je zbijao svoje šale bilo je jako zabavno. Pažljivo sam ga slušao i shvatio da sam sličan njemu. Pričao je o ljubavi  i bilo je "zakon". Shvatio sam da čovjek bez ljubavi nema ni života.

Nikola, 5.b