> Natjecanja

6. Susret hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva "Stjepan Kranjčić"

Autor: Vesna Rabak, 23. 4. 2017.

22. travnja u ranim jutarnjim satima Karlo Tadejević i Mauro Bobanović, učenici 5.b i 5.a razreda krenuli su u pratnji mentorice i uz sigurnu vožnju mame Branke Tadejević put Križevaca.

Mauro i Karlo

Karlo Tadejević nagrađen je učenik u žanru poezije i osvojio je 2. državnu nagradu za svoju pjesmu "Prijatelju iz centra za autizam", a Maurov rad "Prijatelju koga više nema" uvršten je u zbornik radova "Za druge disati". Oba učenika primili su lijepe i vrijedne nagrade i predstavili se na završnoj svečanosti ovog jedinog u Hrvatskoj susreta dječjeg duhovnog stvaralaštva. Karlo je u Križevcima i javno izveo svoj rad, te smo vrlo ponosni što su naša dva dječaka ostvarili tako lijepe rezultate, za sebe i za svoju školu.

Karlov nastup

Nakon toga uslijedila je dodjela nagrada u žanru proze, likovnih radova i igrokaza, a ljubazni domaćini predstavili su se programom koji nam omogućio da bolje upoznamo njihov kraj. Nakon toga uslijedio je ručak, radionice za učenike i mentore, te razgledavanje grčkokatoličke crkve i njene bogate knjižnice o kojoj se brinu sestre bazilijanke koje su nas posebno oduševile.

Posjet grčkokatoličkoj crkvi

Povratak natrag bio je u večernjim satima, a zahvaljujući našoj izvrsnosti i lijepom vremenu bili smo dodatno počašćeni i od mame Branke. Zahvaljujemo i nadamo se Križevcima i dogodine.

Gušti su gušti...

Više o dječjem Kranjčiću možete pročitati na www.djecji-kranjcic.hr.