Kutak za roditelje

Dragi roditelji,

dobrodošli na dio web stranica naše Škole namjenjen upravo vama!

Kutak za roditelje

Za vas smo pripremili stranice s rasporedom informacija, roditeljskim sastancima, korisnim savjetima koji će vam pomoći da svoju obitelj učinite sretnijom, a svoju djecu uspješnijom.

Linkovi na spomenute stranice nalaze se u lijevom stupcu pod rubrikom Kutak za roditelje.

BBC micro:bit u našoj školi!

Autor: Jelena Kralj-Smiričić, 7. 4. 2017.

U prošloj školskoj godini naša škola uključila se u projekt Croatian Makers Liga koji nam je omogućio donaciju 5 robota (mBota). Učenici tadašnjih petih razreda krenuli su s osnovnim edukacijama o robotici. Nakon samo mjesec dana sudjelovali su na prvom organiziranom natjecanju i u našoj regiji osvojili 2. mjesto.

Organizator projekta, udruga IRIM (Institut za razvoj inovativnosti mladih) ove godine pokrenula je novi projekt u kojem su pokušali osigurati novac za nabavku novih, zanimljivih tehnologija za naše učenike. Zahvaljujući široj javnosti u tome su uspjeli u izuzetnom kratkom roku premašivši sva svoja očekivanja. Naša je škola sukladno tome dobila je donaciju od 20 BBC micro:bitova.

Jučer su učenici 6.a razreda imali priliku prvi u školi iskušati praktičnu primjenu ovih mini računala pod mentorstvom učiteljice informatike Jelene Kralj-Smirčić. Oduševljenja u našoj informatičkoj učionici nije nedostajalo.

Do kraja školske godine u planu je da se učenici 7. i 8. razreda okušaju u radu s ovom novom tehnologijom. Ostali učenici ovu priliku bi trebali dobiti u sljedećoj školskoj godini.

Što je BBC micro:bit?

BBC micro:bit je uzbudljiva nova tehnologija koju su razvili BBC, Microsoft i drugi partneri upravo s ciljem masovne uključenosti u osnovnim školama, ne samo u STEM području, nego i u dizajnu, umjetnosti i ostalim predmetima.

Radi se o tehnologiji izrazito malih ulaznih barijera za koju je već razvijen bogati edukacijski sadržaj. Pogledajte ovdje kako BBC micro:bit izgleda i na koje se sve načine može koristiti.

Za dodatne materijale posjetite stranicu Zaklade micro:bit koja nudi mnoge nastavne materijale koji pokrivaju razne segmente kurikuluma i izvannastavne aktivnosti, te mogućnosti učenja koje uključuju dodatke, trening, tehničku podršku, masovne eksperimente, izvannastavne aktivnosti i drugo.