Osnovna škola "Turnić" Rijeka

« Rujan 2017 »

25.09.2017. 14:29
CARNet pokrenuo novu uslugu - sys.monitor
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet pokrenula je novu uslugu pod nazivom sys.monitor namijenjenu imenovanim CARNet sistem inženjerima.

25.09.2017. 09:39
Učitelji uključeni u projekt ATS2020 prezentirali svoja postignuća
U petak, 22. rujna 2017. godine u Zagrebu održana je prezentacija rezultata pokusne primjene modela projekta ATS2020 ( Assesment of Transversal Skills 2020 ).

22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.

15.09.2017. 13:39
Razvoj generičkih kompetencija učenika u projektu ATS2020
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane na prezentaciju pokusne primjene modela projekta ATS2020 (Assesment of Transversal Skills 2020), koja će se održati u petak 22. rujna 2017. godine u prostorijama CARNeta, Josipa Marohnića 5, Zagreb.

12.09.2017. 15:11
GrowCERT: projekt CARNetovog Nacionalnog CERT-a
S ciljem jačanja kapaciteta Nacionalnog CERT-a i poboljšanja suradnje na nacionalnoj i europskoj razini CARNet je pokrenuo projekt pod nazivom  GrowCERT . Projekt u vrijednosti od gotovo 985 000 eura sufinanciran je sredstvima Europske komisije putem Instrumenta za povezivanje Europe (CEF - Connecting Europe Facility).

08.09.2017. 14:59
CARNet održao webinar za ravnatelje o strateškom planiranju za razvoj digitalne zrelosti škola
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ održala je, u četvrtak 7. rujna 2017. godine, još jedan u nizu edukativnih webinara na temu podrške ravnateljima u razvoju digitalne zrelosti škola kroz strateško planiranje.

08.09.2017. 09:00
Glasajte za projekt e-Škole na I-LINC platformi
Otvorena europska platforma I-LINC koja omogućuje povezivanje sa svim dionicima zainteresiranim za poboljšanje zapošljivosti mladih i poduzetništva te modernizaciju obrazovanja uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije, uvrstila je CARNetov pilot projekt „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ u bazu izvanrednih inicijativa na području razvoja digitalnih vještina.

07.09.2017. 13:02
Počele prijave na natjecanje Dabar 2017
Hrvatska i ove godine organizira natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Natjecanje će se održati od 13. do 17. studenoga na CARNetovom sustavu Loomen uz obavezno korištenje AAI@EduHr elektroničkog identiteta. Prijave su otvorene do 1. studenoga 2017. godine.

06.09.2017. 12:20
Javni poziv školama za sudjelovanje u projektu ProMikro
CARNet, Institut za Razvoj i Inovativnost Mladih - IRIM i Ministarstvo znanosti i obrazovanja predstavili su veliki projekt ProMikro kojemu je cilj uvođenje digitalne pismenosti u različite nastavne predmete i izvannastavne aktivnosti uporabom mikroračunala. Na zajedničkoj konferenciji za medije održana je i interaktivna demonstracija programiranja s pomoću micro:bita.

Internet i mobitel

Internet i mobitel - zabavno, poučno, ali i sigurno

Mobitel i računalo, a time i Internet mogu biti koristan i zabavan način komunikacije, učenja ili provođenja slobodnog vremena. Pružaju vam razne mogućnosti komunikacije s vršnjacima te brojne informacije, zabavne i poučne sadržaje.

Možete slušati glazbu, gledati slike i filmove i još mnogo toga. Međutim, korištenje mobitela i računala donosi i neke opasnosti. Sadržaj koji se nalazi na Internetu nitko ne kontrolira, tako da se uz puno istinitih i zanimljivih informacija na Internetu mogu naći i neistinite informacije i neprimjerene slike. Osim toga, putem chata, e-maila i foruma mogu se upoznati brojni ljudi. Neki od njih su vaši vršnjaci, djevojčice i dječaci koji Internet koriste kao i vi, za zabavu i učenje. Međutim, kako Internet ne omogućava direktnu komunikaciju, mnoge osobe se lažno predstavljaju. Tako, da bi stekle vaše povjerenje, prikriju svoje pravo ime te lažu o godinama, spolu, hobijima i dr.

Kako bi uz sve navedene opasnosti koristili mobitel i računalo kao sigurne i pozitivne načine komunikacije, učenja i zabave, treba naučiti i slijediti neka pravila. Neka ovo budu i tvoja pravila, a o njima možeš poučiti i svoje prijatelje!

1. NEMOJ DOLAZITI NA SUSRET S OSOBOM KOJU UPOZNAŠ PUTEM INTERNETA ILI MOBITELA

Nemoj dolaziti na susret s osobom koju upoznaš putem interneta ili mobitela

2. NEMOJ DAVATI OSOBNE PODATKE PUTEM INTERNETA ILI MOBITELA

Nemoj davati osobne podatke putem interneta ili mobitela