Moda i ljepota

Zimski modni dodatci

Autor: Stella Valenčić, 25. 1. 2014.

Zima ove godine ne grize tako jako, već je prvi mjesec, a snijega skoro nigdje nema... Ali to nas ne spriječava u potrazi i kupnji zimskih modnih dodataka kao što su kape, rukavice, šalovi, tople zimske jakne, štucne, gležnjače...

Debeli kaputi i tople čizme su glavni modni dodaci koje morate imati u ormaru ako se ne želite smrzavati zimi. Ali trebate se brinuti da zaštitite sve djelove tijela koji su izloženi hladnoći.

Hrpa boja, bezbroj materijala, mnoštvo uzoraka... Inspiracija što s čime iskombinirati gdje god pogledate.

Vrećaste ''beanie'' kapice, sa šljokicama, šarene, jednobojne, pletene, ukrašene motivima životinja... izbora na bacanje.

Isto tako i šalovi, koji su izvrstan modni dodatak,  možete naći u svakakvim bojama, pletene, tzv. ''tube'' šalovi, raznih materijala... Također možete nositi i tanje šalove koje možete upotrijebiti i u ostalim godišnjim dobima.

Kako se prstići ne bi smrznuli nosimo rukavice. Nekada je nespretno rukovati u njima te je zato bolje nositi one sa otvorenim prstima, ili one na kojima možete otvoriti ili zatvoriti prste prema potrebi. Osim što mogu biti pufaste i tople, kožne rukavice su elegantnija verzija ovog važnog dodatka.

Osim što ih koriste na baletu, nogometu, aerobiku... štucne su izvrsni grijači zimi. Možete odabrati one pletenog uzorka ili obične, one jednobojne crne ili šarene... Sve ovisi o vašem stilu.

A sada se toplo obucite, povedite sa sobom dragu osobu (najbolju prijateljicu, obitelj...) i krenite na maleni jednodnevni izlet, zabavite se, garantirano vam neće biti zima.