Moda i ljepota

Sunčane naočale

Autor: Tina Bakić, 5. 6. 2013.

Sunčane naočale su medicinsko pomagalo, iako nekim ljudima služe kao modni dodatak kojim će upotpuniti odjevnu kombinaciju. Zbog velikog izbora boja i različitih modela čini se sa je njihova zdravstvena funkcija „pala“ u drugi plan.

Kaže se da na naočalama ne treba štedjeti i to je točno, zato što loše sunčane naočale mogu pokvariti vid, ali zbog toga nije potrebno kupovati isključivo samo one najskuplje. Za razumnu cijenu se mogu kupiti kvalitetne naočale.

Ima svakakvih oblika, boja i veličina naočala.  Ima malih i velikih naočala.

Šarenih, jednobojnih i s uzorkom.

Okruglog, pravokutnog i „mačkastog“ oblika koji je sada vrlo popularan te u obliku srca.

Odabir naočala prema obliku lica:

Ako imate ovalno lice, onda ste jedna od sretnica zato što će vam svaki oblik i veličina naočala pristajati, ali je ipak bolje birati veće naočale.

Ako ste djevojka s okruglim licem trebale bi odabrati suprotan oblik naočala. Najbolje bi bilo da odaberete kvadratne ili pravokutne naočale.

Osobe kvadratnog oblika lica trebaju birati okrugle naočale, a pristajale bi im i naočale „mačkastog“ oblika.

Ako imate izduženo lice, tj. spuštenu vilicu nemojte birati malene naočale nego uočljive naočale koje će odvući pažnju.

Vi, koje imate lice srcastog oblika nemojte birati prevelike naočale.

Imate lice u obliku dijamanta? Birajte naočale koje će vam istaknuti gornji dio lica, birajte uočljive naočale.

Nadam se da sam vam pomogla u vašem sljedećem odabiru. Uživajte na suncu s novim i boljim sunčanim naočalama.