Moda i ljepota

Kućni wellness

Autor: Vivien Lok, 18. 4. 2013.

U vlastitom domu možete također stvoriti idilu pravog wellnessa te vratiti snagu i energiju u svoj duh i tijelo. Barem jednom na tjedan možete izdvojiti sat do dva vremena koje ćete utrošiti na ugađanje samima sebi. Izležavanje u pjenušavoj kupki, njegovanje tijela i lica hranjivim maskama i kremama nisu samo pitanje luksuza nego i zdravlja. Priuštite si malo raskoši wellnessa u skromnijem kućnom izdanju i vaša će vam psiha i tijelo biti neizmjerno zahvalni.

Za kućni wellness nije vam potrebno previše.

• Za osjećaj prave princeze treba vam fini voćni koktelčić koji možete napraviti doma. Recept za svoj frape kliknite možete pronaći ovdje.  Ne zaboravite neku zanimljivu slamčicu ili kišobrančić.

• Za ugođaj upalite par svjećica pored kade. Obične lučice bit će dovoljne, no ako ipak ne možete odoljeti svom najdražem mirisu jasmina, mandarine ili nekog drugog mirisa, samo naprijed.

• Prije nego se zavalite u kadu, na očišćeno lice utrljajte sveže opranu i na tanke poločice narezanu jabuku. Puna je vitamina i prijeko potrebne vlage za mladu kožu. Ostavite da se njezin sok osuši na licu dok se budete brčkali u kadi. Kad ga isperete, lice ce vam biti glatko, sjajno i svježe!

• Sve što trebate za kupku jest malo maslinovog ulja i malo više vode. Stavite par kapi maslinovog ulja u kadu s vodom. Tako ce vam koža kada ju isperete biti glatka i lijepa. Umjesto maslinovog ulja možete staviti par kapi eteričnog ulja. Eterično ulje ruže je savršeno za „mrgude“ jer podiže raspoloženje.

• Pobrinite se i za svoju kosu. Dvije šalice kipuće vode prelijte preko dvije žličice osušenog ružmarina. Pustite da se namače 15 minuta, procijedite i ohladite te isperite kosu ovim biljnim čajem.

• Nakon kupanja i tuširanja na lice i tijelo nanesite kreme koje će revitalizirati i vratiti vlagu u umornu i suhu kožu lica i tijela.

Uživajte!