Kutak za učenike

Kako mu već i sam naziv kaže Kutak za učenike namijenjen je prvenstveno učenicima,  ali  i drugim zainteresiranima  za teme koje nudimo. Namjera nam je pomoći vam savjetima o učenju, prijateljstvu, sigurnosti na Internetu i sličnim aktualnim temama.

Kako izraditi poklone za Valentinovo

Autor: Gianna Maria Godinić, Karla Inea Mohorovičić, 11. 2. 2016.

Stiže nam Valentinovo pa lagano razmišljamo kako bi mogli razveseliti drage nam osobe. Naravno, i vrapci na grani znaju da ljubav treba pokazivati svaki dan i darivati bez posebnih prigoda. Ipak Valentinovo je prilika da darujete još više ljubavi te da budete sa svojim voljenima malčice više nego inače.

Iznenađenje ne treba pripremiti samo za simpatiju, Valentinovo se može proslaviti i s prijateljima ili obitelji, a možete ga proslaviti i sami! Zato smo za vas pripremili nekoliko ideja kako drugima i sebi Valentinovo učiniti najboljim do sad.

• 60 dag glatkog brašna
  • prašak za pecivo
  • 3 žličice soli
  • 100 ml ulja
  • 200g kiselog vrhnja
  • 200 ml toplog mlijeka
  • 1 instant suhi kvasac
  • velika žlica šećera
  • i još: 1 žumanjce + 1 mali sirni namaz

Priprema:

Od svih sastojaka umijesiti kompaktno tijesto. Odmah ga razvaljati na debljinu od 3-4 mm pa kalupićem u obliku srca izrezivati oblike.

Svako drugo srce premazati sirnim namazom koji ste prethodno pomiješali sa 2-3 žličice razmućenog žumanjca. Spajati dva po dva srca, odlagati ih na lim obložen papirom za pečenje, prekriti kuhinjskom krpom i pustiti da odstoje 15-20 min.

Nakon toga premazati ih ostatkom žumanca i po želji ukrasiti kikirikijem ili sezamom. Peći u pećnici na 200ºC 20-25 min.

Dobar tek!

Romantične poruke

• prazna staklenka
  • papiriči u boji
  • olovka, flomaster ili kemijska (po želji, a može i nešto drugo)

Priprema:

Na papiriće u raznim bojama napišite što romantičnije poruke o vama dragoj osobi, preklopite ih više puta, pa ih stavite u staklenku i na kraju poklonite voljenoj osobi.

Spajalica za slike

Potrebno:

• papir u boji (po želji)

Priprema:

Pratite upute na slikama:

1. Izrezati papir u obliku kvadrata.
  2. Preklopiti izrezani papir.
  3. Izrezati preklopljeni papir u obliku polovice srca.
  4. Pažljivo rezati unutarnje srce pazeći da se zaustavimo otprilike 1cm od ruba preklopa.
  5. Raširiti srce i ukrasiti ga po želji.
  6. Stavite vašu modernu spajalicu na npr. neku sliku vas i vaše drage osobe ili na stranicu knjige.

Kutijica ljubavi

• stara kartonska kutijica
  • zajednička slika vama drage osobe
  • crveni ukrasni papir

Upute:

Zajedničku sliku izrežite u obliku srca. Zatim kutiju prekrijte crvenim ukrasnim papirom, pa izrezanu sliku zalijepite na kutiju. U kutiju ako želite možete staviti lančić, narukvicu ili neke lijepe poruku koja će razveseliti vašu dragu osobu.

Knjiga iskrene ljubavi

• mala geometrijska bilježnica
  • vaše zajedničke slike, karte za koncerte, kino ili slično
  • flomasteri ili markeri

Upute:

U bilježnicu na svakoj stranici zalijepite vaše slike, karte za koncert ili slične zajedničke uspomene. Na svakoj stranici uz te slike i ostale uspomene napišite kako vam je tada bilo, jeste li se dobro proveli i slično. Jednostavno,ali lijepo.

Staklenka puna razloga ljubavi

• staklenka
  • mali papirići
  • vrpca u boji
  • jače ljepilo

Upute:

Na staklenku zalijepite poruku „100 razloga zašto te volim“. Osim poruke staklenku možete još dodatno ukrasiti raznim naljepnicama, vrpcama ili suhim cvijećem. Zatim na papiriće napišite zašto volite osobu kojoj ste namijenili ovu staklenku. Ispisane poruke zarolajte i zavežite vrpcom koju ste ranije pripremili. Također na poruke možete napisati brojeve ako želite da ih osoba čita nekom određenim redoslijedom.