Čitanjem do zvijezda 2023./2024.

Autor: Marija Malnar Zidarić, 12. 3. 2024.

Troje naših učenika sedmih razred (Nora Nekić 7. b, Roko Rački 7. a i Rikardo Šegota 7. a) natjecali su se u petak 8. ožujka kao ekipa na županijskome natjecanju „Čitanjem do zvijezda“ čiji je domaćin bila Osnovna škola „Srdoči“. Od 26 prijavljenih škola, zauzeli su 16. mjesto.

Čitanjem do zvijezda nacionalni je projekt za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanje čiji je osnovni cilj, osim poticanja čitanja i timskoga rada, poučavanje djece i mladih informacijskim tehnikama, vještinama i znanjima; poticanje razvoja kreativnosti te organiziranog i smislenog provođenja slobodnog vremena; poticanje stvaralaštva, kao i skretanje pozornosti javnosti na važnost usvajanja vještine čitanja.

Ove su se godine čitale tri knjige: Moja baka je zmaj Melite Runkek, Trči, ne čekaj me Bojane Meandžije i Zeleni pas Nade Mihelčić. Učenici su imali priliku nakon pročitanih knjiga sudjelovati ekipno u kvizu znanja ili pokazati svoje likovne vještine i sposobnosti u izradi kreativnoga uratka koji povezuje sve tri knjige.

Čestitamo još jednom našim učenicima i mentoricama (Nives Peruč Šuši i Mariji Malnar Zidarić) koji pokazuju, kako se i u vremenima kada čitanje i nije najprivlačniji medij za provođenje slobodnoga vremena, da posegnuti za dobrom, starom knjigom svježega i novoga sadržaja, bliskoga mladima, uopće nije loš izbor.

Nadamo se i dogodine sudjelovanju što većega broja učenika naše škole!

Učenik Roko Rački (slijeva na desno), menotrica Nives Peruč Šuša, učenik Rikardo Šegota.