« Lipanj 2018 »

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

12.06.2018. 14:17
Nacionalni CERT u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018
Nacionalni CERT i ove je godine sudjelovao u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018 koju je organizirala Agencija EU-a za kibernetičku sigurnost (ENISA) u suradnji s tijelima i agencijama iz područja kibernetičke sigurnosti iz cijele Europe.

06.06.2018. 09:38
Hrvatske škole u europskom projektu za razvoj digitalnih kompetencija
S početkom školske godine 2018./2019., posredstvom Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, nastavnici 1. i 2. razreda svih srednjih škola u Republici Hrvatskoj moći će koristiti inovativnu CRISS platformu za stjecanje, vrednovanje i certificiranje digitalnih kompetencija svojih učenika.

28.05.2018. 13:52
Održana svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla održana je svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja namijenjenog svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj „Lektira na pozornici robotskog kazališta“.

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.

16.05.2018. 14:12
CARNET otvorio pet Regionalnih obrazovnih centara širom Hrvatske
Gradovi Varaždin, Zagreb, Osijek, Rijeka i Split od danas su bogatiji za nove, moderne Regionalne obrazovne centre (ROC-eve). Centre je otvorila Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, a vrijednost ove investicije iznosi 3,6 milijuna kuna.

16.05.2018. 12:44
Objavljeni su pobjednici CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“. Na natjecanje je bilo prijavljeno 16 scenarija, a tri najbolja scenarija koja su osvojila Robotsko kazalište lutaka dolaze iz Kamenice, Petrinje i Siska.

Slobodne aktivnosti

Naša škola nudi svojim učenicima niz slobodnih aktivnosti:

• Pjevački zbor
  • Orkestar

Pjevački zbor OŠ Turnić

Orkestar OŠ Turnić

Najveći broj mlađih i starijih učenika uključeno je školski zbor i orkestar.

Pri školi i župnoj crkvi svetog Josipa djeluje dječji zbor "Ljiljani", koji su objelodanili i svoj CD.

Dječji zbor Ljiljani - OŠ Turnić

• Literarno-novinarska,
  • Knjižničari

O svemu nas izvješćuju i na natjecanjima sudjeluju mladi novinari i literati, a o književnim susretima i novinama u knjižnom fondu mladi knjižničari.

• Scenska,
  • Plesno-ritmička,

Učenici mlađih razreda vole ples i scenski izričaj, te rado pristupaju sa svojim učiteljicama na LIDRANO.

• Keramika,
  • Likovna,

Nezaustavljiva je mašta likovne skupine kako mlađih učenika tako i starijih, pogotovo keramičara i grafičara kojima, gotovo, ne mogu izmaknuti prva mjesta na državnim i međudržavnim natjecanjima, a hodnike škole krase njihovi radovi.

Keramika - OŠ Turnić

• Mladi čakavčići,
  • Mladi ekolozi,
  • Mladi matematičari,
  • Astronomi,
  • Mladi englezi,
  • Geografi,
  • Povjesničari,
  • Biolozi,
  • Športska sekcija  (streljaštvo, šah, badmington, nogomet, plivanje, tenis)
  • Skijaška sekcija

Veliki interes učenici pokazuju za sport i postižu lijepe uspjehe u streljaštvu, tenisu, stolnom tenisu, badmintonu (unutar skupine posebno su vrijedni učenici mlađe dobne skupine, koje bodri njihova učiteljica), dalje slijede rezultati u odbojci, nogometu, plivanju, kuglanju, košarci, rukometu. Košarkaški klub "Turnić 95" je vrlo brojan i natjecateljski spreman.

• Crveni križ
  • Ekološka skupina
  • Elektronika
  • Robotika
  • Informatika
  • Web-grupa
  • Napredni programeri

Učenici vjeronaučne napredne skupine uvijek dođu do državnog natjecanja na njihovoj olimpijadi.

Učiteljice  učenika mlađih razreda njeguju posjete Staroj Sušici i objedinjuju odgojno-obrazovne sadržaje s školom u prirodi. Uz nastavni program ne nedostaje igara na svježem zraku, snijegu ili proljetnoj livadi, izleta u obližnja goranska mjesta, kroz bogatu šumu flore i faune.