Veliki uspjeh naših učenika na državnoj razini - "Digitalni inovacijski inkubator"

Autor: Katarina Pavletić, 7. 7. 2023.

Naša škola ove se godine po prvi put uključila u projekt „Digitalni inovacijski inkubator powered by Hrvatski Telekom" u kojem učenici iz cijele HR razvijaju kreativnost i stvaraju inovacije.

Čak dva tima naše škole ostvarila su veliki uspjeh u kategoriji osnovnih škola.

Tim Sunčice - Nea Superina, Nika Štampf, Mia Vuksan, Mihaela Cvijanović, učenice 8. razreda (programeri GameRI)  osmislile su uređaj koji su nazvale “Electronic Sunflower” , a koji predstavlja solarni punjač za mobitel te se poput pravog suncokreta okreće u smjeru zraka sunca.    Osvojeno 1.mjesto na državnoj razini u kategoriji OŠ.

Tim Pick it up! - Rikardo Šegota, Roko Rački, Karlo Sigel i Filip Bajić (programeri GameRI) osmislili su održivu društvenu igru “Pick it up!”. Za izradu igre  koristili su uz digitalni alat čak tri tehnologije: microbit, mobilne aplikacije i 3D printer te su osvojili 2. mjesto na državnoj razini u kategoriji OŠ.

Mentorica oba tima, naša učiteljica Josipa Andrušić, također je  nagrađena priznanjem "Mentor inovator" u kategoriji mentora osnovnih škola.

Više o rezultatima natjecanja možete pročitati na poveznici  ili na školskom portalu, dok detalje projekta  te listu TOP 20 projekata u Hrvatskoj možete pogledati na stranicama projekta "Digitalni inkubator"

Osvojene vrijedne novčane nagrade uložit ćemo u razvoj proizvoda koje ćemo prodavati uz pomoć naše učeničke zadruge, a uskoro ćemo sve  upoznati i s detaljima naših pobjedničkih projekata. Za sada pod više pogledajte dio atmosfere iz Zagreba.

Digitalnom učeničkom inkubatoru, projektu koji potiče razvoj kreativnosti, poduzetnički način razmišljanja i timski rad, sudjelovalo je do sada više  od 6500 učenika, studenata i učitelja diljem Hrvatske koji su razvili  više od  600 inovativnih  projekata.

Digitalni učenički inkubator projekt je namijenjen učenicima osnovnih i srednjih škola s ciljem poticanja kreativnosti i razvoja inovativnih ideja. Projekt je nastao kao inicijativa Instituta za inovacije, Školske knjige i Znanstvenog centra izvrsnosti za školsku efikasnost i menadžment.

Prijavi na projekt prethodi formiranje tima od najmanje dvije osobe s mentorom. Projekt se fokusira na učenje o inovacijama, poduzetništvu i razvoju pobjedničkog mindseta, a učenike se potiče na razvoj kreativne, inovativne ideje te učenje načina kako od ideje napraviti konačan proizvod ili uslugu i predstaviti ju zajednici. Učenici su na projektu učili o tome kako detektirati probleme zajednice, pronaći rješenje problema, razviti proizvod koji rješava problem te uz pomoć tehnologije svojim kreativnim idejama izgraditi bolju budućnost.

A klikom na sličicu ispod pogledajte kako je bilo u Zagrebu:

« Svibanj 2024 »