Tjedan ljubavi i čokolade

Autor: Marija Malnar Zidarić, 16. 2. 2024.

Svi osjećamo ljubav kao jedinstven osjećaj – ono je u srži ljudske prirode. Davanje i primanje veseli i velike i male, a znajući koliko o ljubavi vole govoriti, stvarati i ljubav izražavati, svake godine u našoj školi obilježavamo Valentinovo koje smo od dana, pretvorili u tjedan ljubavi i čokolade.

Već početkom veljače zakuhala se atmosfera oko valentinovske pošte – sandučića postavljenog u knjižnici koji se do 14. veljače puni različitom dinamikom (u početku nešto skromnije i sporije, dok se zadnje dane ubrzava ritam i s uzbuđenjem ubacuje pisamca koja će naše vrijedne petašice dostavljati po razredima). Na satovima likovne kulture crtalo se i slikalo raznovrsnim tehnikama srca svih dezena, a u produženom boravku 1. i 2. razreda čitalo se o ljubavi i spravljao se kolač za vječnu ljubav.

Prisjetivši se odakle uopće dolazi naziv Valentinovo, knjižničarka je pročitala slikovnicu „Rigojanči“ (kojom smo oživjeli slavnu legendu o snažnoj i autentičnoj ljubavi mađarskog Roma violonista i prekrasne princeze Klare čija je ljubav bila inspiracija za stvaranje tog kolača „slatkog poput Klarine duše i tamnoga poput Jančijeve kože…).

Učenici 2. a čak su se i okušali u pečenju tog slasnog kolača čiji su recept pronašli na zadnjim stranicama slikovnice. Cijela je škola zamirisala na ljubav i čokoladu – jer jedno ne ide bez drugoga.

A na samo Valentinovo ljubav smo obojili i glazbom uz vodstvo i organizciju našeg učitelja Glazbene kulture, Roberta Širola. Uz pomoć zbora, solista i asistenta Borisa Grandića, pjevalo se o ljubavim za naše roditelje - jer ipak, oni su naša prva i najbveća ljubav.heart

1. r. produženog boravka