Novosti iz knjižnice

NOĆ KNJIGE S MOREOM BANIĆEVIĆ

Autor: Marija Malnar Zidarić, 24. 4. 2024.

Uoči Noći knjige, 22. travnja, održali smo u školskoj knjižnici matineju s našom riječkom književnicom Moreom Banićević koja nas je, predstavljajući svoja četiri romana, uvela u svijet dječjega horora, no nimalo zastrašujućega. Taman kad pomislimo što li bi se sada moglo strašno dogoditi, hoće li se djecu previše zastrašiti, skrene ponovno u pustolovinu i postane ultra zabavno.

Uzbudljiva i slojevita radnja, vrlo dinamična s čudesnim, fantastičnim bićima i tek povremenim skretanjem u realne teme. Sat vremena proletjelo je začas u ugodnom i dinamičnom intevjuu s književnicom i profesoricom hrvatskoga jezika Sanjom Kukić Katalinić i knjižničarkom Marijom Malnar Zidarić.

Sve negativne statistike o podacima koje idu u prilog nepopularnosti čitanja pale su u vodu: 30-tak učenika (7.a, 5. a, 6. a) aktivno je i s punom pažnjom sudjelovalo i postavljalo izvrsna pitanja što je na kraju urodilo plodom – kupnjom čak 15 knjiga.

Ipak nije tako crna statistika, i ipak, može se zaključiti, učenici vole knjige koje su im bliske sadržajem i koje ih mogu zaokupiti.

Dogovorili smo već i novi susret za iduću šk. god., a na knjiškom jelovniku bit će najnoviji roman „Izgubljeni gospodin Kovač“. S nestrpljenjem iščekujemo nastavak obiteljske horor pustolovine. smiley

« Svibanj 2024 »